Zajímavá místa

Lyžování v Norsku (Beitostølen, Hafjell, Gaustablikk, Kvitfjell)

Stejně jako se Kanadě přezdívá - kolébka hokeje - má i Norsko svou zažitou a velice oblíbenou přezdívku - mekka lyžování. Nenašli byste zde Nora, který by doma neměl lyže, jež by alespoň jednou za zimu nevytáhl pořádně provětrat. Na severu Evropy se lyže staly doslova povinnou výbavou, z nutnosti zábavou a velice oblíbeným sportem.

Norsko (Oslo, Fjordy, Trollstigen, Langfossen)

Nádherná země plná strmých hor, které se tyčí přímo z nejdivočejších vln Atlantiku do nekonečných výšek, jež dosahují několika set metrů. Tisíce kouzelných vodopádů, mezi kterými i ty nudné dokážou předčít vaše očekávání a svou krásou zvysoka převyšují všechny středoevropské perly.

Island (Reykjavík, Zlatý trojúhelník, Modrá laguna)

Nádhernou rozmanitou zemi plnou nedotčené přírodní krásy byste si rozhodně měli přidat na seznam míst, která bezpochyby stojí za to vidět. Island známý též jako země ledovců, sopek, gejzírů, fjordů, vodopádů, pastvin i obdivuhodně vysokých a téměř nedostupných hor je obklopený nekonečným oceánem.

Dánsko (Kodaň, Helsingør, Roskilde, Fredensborg)

Malé království ležící na pětistech ostrovech, jež společně s Grónskem a Faerskými ostrovy tvoří státní celek Dánské království. Ačkoli je nejmenší ze severních zemí, láká k návštěvě stále více turistů. Každému má totiž co nabídnout - od nezamenitelné atmosféry, přes zachovalé pamětihodnosti až po řadu nezapomenutelných míst, pro které je tato země typická.