Úřady a nemocnice

Bezpečnost a zdraví ve Finsku

Finsko je vyspělá a velmi bezpečná země, takže se není třeba zbytečně obávat. Je však třeba myslet na dostatečné zdravotní pojištění, protože služby lékařů jsou zde velmi drahé a připlácí se téměř za vše.

Bezpečnost a zdraví v Norsku

Norsko patří mezi vyspělé a velmi bezpečné země, díky vysokým cenám je však důležité dostatečné zdravotní připojištění, protože se za ošetření téměř vždy výrazně připlácí. Nebezpečí hrozí zejména při práci, sportu a u delších pobytů v divočině.

Bezpečnost a zdraví ve Švédsku

Švédsko patří mezi vysoce bezpečné státy s kvalitním zdravotnictvím, takže se není třeba zbytečně obávat. Vzhledem k vysokým cenám je však poměrně důležitá otázka dostatečného zdravotního pojištění.

Bezpečnost a zdraví na Islandu

Island je velmi bezpečnou zemí a platí zde i české zdravotní pojištění, za většinu úkonů se však výrazně připlácí. Nebezpečí hrozí zejména v divočině díky odlehlosti a vulkanické krajině.

Bezpečnost a zdraví v Dánsku

Dánsko je velmi bezpečná země a má zdravotnictví na vysoké úrovni. Otázky ohledně zdraví se spíše týkají vyřizování pojištění, síť lékáren i zdravotnických zařízení je dostatečně hustá a na vysoké úrovni.