Cestování pro zdraví

Všichni dobře víte, že pobyt na čerstvém vzduchu je zdraví prospěšný. Při klimatické léčbě se cíleně využívá typického podnebí v daném regionu. Pro lidi, kteří trpí například alergiemi, je někdy účinek skutečně lepší než léky.

Moře

Vzduch Severního moře, který je bohatý na jod, pomáhá na průdušky. Kapky slané vody rozpouštějí hleny v dýchacích cestách a zvlhčují sliznici. Kombinace větru, slunce a mořského vzduchu může mít i pozitivní vliv na léčbu kožních onemocnění. Pobyt u moře ovšem není vhodný pro lidi, kteří trpí hyperfunkcí štítné žlázy.

Jeskyně

solných jeskyních je vysoká vzdušná vlhkost. Proto jsou jeskyně ideální pro léčbu plicních onemocnění. V některých jeskyních je také vysoký podíl radonu, což může zmírnit například artrózu.

Hory

Je všeobecně známo, že na horách je skvělý vzduch pro alergiky. Zhruba od 1000 m.n.m. se ve vzduchu nachází méně prachu a dalších dráždivých látek. Již po pětidenním pobytu na horách se zlepšuje stav vašich průdušek. Kromě toho je na horách silnější UV záření, což zmírňuje kožní onemocnění. Pobyt na horách je také vhodný pro lidi s příliš nízkým či vysokým tlakem.

Poušť

Pouštní vzduch pomáhá na klouby. Pouštní vzduch je velmi čistý a také bohatý na brom. Tato kombinace vám pomůže léčit revma či kožní choroby. Dvojnásobného účinku dosáhnete u Mrtvého moře.