Doprava

Doprava do Dánska

Do Dánska se lze dostat jakýmkoli běžným dopravním prostředkem za poměrně dostupné ceny. Vyplatí se využít různých akčních nabídek a slev, často tak získáte slevu i více než 50 %. Způsob dopravy závisí také na počtu lidí a plánovaných aktivitách.

Doprava do Finska

Finsko je dostupné mnoha způsoby, ale v podstatě všechny jsou relativně drahé. Pokud však máte dost času, vyplatí se jet přes Polsko a Pobaltí a navštívit další zajímavá místa cestou do Finska. Cestu je třeba plánovat i s ohledem na délku pobytu a další plány na cesty v rámci Finska, protože pro delší akce s častými přesuny je obvykle nejvýhodnější vlak nebo vlastní auto i za cenu značné časové ztráty.

Doprava ve Finsku

Jako všude ve Skandinávii je ve Finsku doprava poměrně kvalitní, nicméně hodně drahá. Na delší přesuny se často dokonce vyplatí vnitrostátní letenky a pro větší skupiny či časté přesuny vychází jednoznačně nejlépe auto. Pro studenty se nabízí různé slevy, nejvýhodnější jsou dlouhodobé jízdenky na vlak.

Doprava do Norska

Do Norska se lze dostat prakticky libovolným způsobem, většina možností je však poměrně drahá. V zásadě se téměř vždy jedná o volbu ceny a doby na cestu, severní oblasti Norska jsou od ČR opravdu velmi daleko.

Doprava v Norsku

Norsko je opravdu velmi velké a zejména jeho severní polovina nedisponuje právě nejlepší infrastrukturou. Díky cenám místní dopravy a velkým vzdálenostem je často nejlevnější letecká doprava. Pro studenty mohou být zajímavé také měsíční vlakové jízdenky a skupiny mohou výhodně využít dopravu autem.

Doprava do Švédska

Do Švédska se dostanete všemi běžnými způsoby dopravy, konkrétní volba závisí zejména na počtu lidí a plánovaných aktivitách. Zejména severní oblasti Švédska jsou od ČR velmi vzdálené a při plánování dopravy hraje velkou roli i čas na cestu.

Doprava ve Švédsku

Švédsko je poměrně velká země s přiměřenou sítí vnitrostátní dopravy. Zejména severní oblasti mohou být obtížněji dostupné a v některých odlehlejších částech se můžete dostat do problémů. Doprava je také na české poměry velmi drahá. Pro studenty je nejvýhodnější využití dlouhodobých akčních vlakových jízdenek a pro cestování ve skupině je jednoznačně nejlevnější auto.

Doprava na Island

Na Island se lze dostat pouze dvěma způsoby – letadlem a lodí. Každá z těchto možností má své výhody a volba závisí zejména na časových možnostech.

Doprava po Islandu

Island je velký, velmi pustý a nedisponuje vyspělou infrastrukturou. Vlaky či dálnice byste zde hledali marně, dokonce ani hlavní silnice okolo ostrova nemá v celé délce asfaltový povrch. Zdejší doprava má proto svá specifika.

Doprava v Dánsku

Dánsko je bezesporu velmi vyspělá země a má hustou síť různých druhů vnitrostátní dopravy. Musíte však počítat s cenou poněkud vyšší než v ČR, velmi se vyplatí používat různé zvýhodněné jízdenky a akční slevy, často ušetříte až více než polovinu ceny jízdného. Dobrou základní pomůckou pro plánování dopravy je portál Rejseplanen.dk, další informace o dopravcích získáte také na webu visitdenmark.com.