Výlet do Legolandu v Dánsku

Jarní prázdniny již klepou na dveře a to je pro všechny rodiče ideální příležitost, aby popřemýšleli nad tím, jakým programem letos překvapí své ratolesti. Týden volna je pro děti dlouhá doba a většina z nich již ve středu pocítí nekontrolovatelný záchvěv nudy.

Zabavit děti je pro mnohé rodiče skutečně tvrdým oříškem, nad kterým si mnohdy lámou hlavu i dlouhé hodiny, ale šikovný nápad, který by sklidil nadšení a úspěch, ne a ne přijít. Pokud i vy stojíte před podobným úkolem, nechcete děti zklamat výletem k babičce, ba naopak chcete vymyslet něco originálního, co by vaše dítka přijala s nadšením, máme pro vás výborný tip. Ideálním místem, kam během jarních prázdnin můžete s celou rodinou vyrazit, je Legoland nacházející se v Dánsku.

Proč zrovna Legoland? 

Populární kostičky známé jako Lego znají nejen děti, ale i dospělí. Jedná se o fenomén, který zaplavil trh s hračkami a každé dítko během mrknutí oka zatoužilo mít tuto stavebnici doma. Pokud i vaše děti našli zálibu ve skládání lego kostiček, zabijete tak dvě mouchy jednou ranou! 

Chcete se o legu dozvědět něco víc?

A teď ruku na srdce: Co všechno víte o legu? Pokud se vaše znalosti smrskly na pouhá fakta týkající se plastu, ze kterého je lego vyrobeno a skutečnost, že je k dostání v mnoha pestrých barvách, stáváte se ideálními kandidáty, kteří by si návštěvu dánského Legolandu rozhodně neměli nechat ujít. 

LegolandLegoland v Dánsku (Autor blue_quartz CC)

Celosvětově známý zábavný park

Legoland je pojem, které zná již každé malé dítě. Zábavné parky nesoucí toto jméno se nachází po celém světě, kde se těší obrovské návštěvnosti a popularitě. Naleznete je převážně po Evropě, své zastoupení má i v USA. 

Co vám Legoland může nabídnout?

V tomto zábavném parku naleznete celou řadu zajímavostí týkající se lega, lego kostiček i postaviček. Zabavíte se na nepřeberném množství atrakcí, horských dráhách a navštívit můžete i legominiatury světově známých památek. Jistě pro vás nebude žádným překvapení, že všechno, na co v Legolandu narazíte, je složeno právě z kostiček lega. 

Zábava nejen pro děti!

Nenechte se zmást! Ačkoli byl Legoland navržen především pro zabavení dětí, kopec srandy si zde užijí i všichni dospělí. Najděte v sobě malé, hravé dítě a zapojte se společně s vašimi dítky do neskutečné zábavy, která tu na vás číhá doslova na každém kroku. Legoland je rozdělen do několika částí, přičemž každá část je jinak tematicky laděná. 

Když vás atrakce omrzí

Návštěva Legolandu je rozhodně na celý den. Rozhodnete-li se navštívit všechny aktrakce i zajímavosti, kterých je na tomto místě skutečně jako máku, věřte, že se během dne určitě nezastavíte. Dojdou-li vám síly nebo vás omrzí atrakce, jsou zde pro vás připraveny restaurace, kavárny i obchody, ve kterých můžete zchladit žízeň či zahnat hlad. Ve specializovaných obchodech naleznete - jak možná čekáte - především stavenice lega, ale i jiné suvenýry, které vám po odjezdu domů budou připomínat teto park.

Legoland Dánsko

Jak už bylo řečeno park Legoland má své zastoupení v mnoha zemích, nesmí proto chybět ani v Dánsku, kde funguje již od roku 1968. Naleznete ho ve městě Billund, jež se nachází v samotném středu Jutského poloostrova. Zajímavostí je, že právě Dánský Legoland patří k těm nejstarším a zároveň největším ze všech, což je o důvod navíc, proč zavítat právě do Dánska. 

Co předcházelo jeho vzniku?

Dříve, než bylo rozhodnuto o výstavbě zábavného parku, konaly se v Dásnku výstavy a veletrhy lega. Možná právě ona oblíbenost a návštěvnost dala prvotní impuls k výstavbě speciálního parku věnovanému této populární hračce. V současné době je dánský Legoland rozdělen celkem do 8 částí, mezi které patří: Duplo Land, Miniland, Legoredo Town, Adventure Land, Pirate Land, Lego City, Knights Kingdom a Viking land. 

Je libo zajít si do kina?

Součástí Legolandu jsou i kina, ve kterých můžete shlédnout historii jednotlivých postaviček. Navštívíte-li zdejší muzeum, dozvíte se celou řadu informací nejen o historii samotného parku, ale i o firmě Lego, která dala vzniknout této známé hračce. Spojte tak příjemné s užitečným a nechte vaše dítka poučit se zábavnou formou. Věřte, že je tento způsob učení zaručeně nadchne. 

Neváhejte!

Pro rodinou dovolenou je Dánsko ideálním místem. nevíte-li jak strávit volný týden, neváhejte a vyrazte do dánského Legolandu, ve kterém na vás čeká spousta zábavy i překvapení. Návštěvu ocení nejen vaše děti, ale uvidíte, že si srandu užijete i vy. Navíc si domů můžete odnést zajímavé památky a suvenýry, díky kterým na tento zajímavý výlet určitě jen tak nezapomenete.