Doprava do Finska

Finsko je dostupné mnoha způsoby, ale v podstatě všechny jsou relativně drahé. Pokud však máte dost času, vyplatí se jet přes Polsko a Pobaltí a navštívit další zajímavá místa cestou do Finska. Cestu je třeba plánovat i s ohledem na délku pobytu a další plány na cesty v rámci Finska, protože pro delší akce s častými přesuny je obvykle nejvýhodnější vlak nebo vlastní auto i za cenu značné časové ztráty.

Letecky do Finska

Do Finska pravidelně létají linky Finnair a ČSA, dostupné spojení je do Helsinek, Turku, Tampere a Kuopio. Letecká doprava je sice velmi výraznou úsporou času, je však na rozdíl od ostatních skandinávských zemí poměrně drahá. Běžná zpáteční letenka stojí přes 5000 Kč a často i výrazně více. Alternativní možností je kombinovat levnou letenku z Berlína, Mnichova či Frankfurtu s autobusem.

Autobusem do Finska

Do Finska jezdí několik dopravců, cena za zpáteční jízdenku se pohybuje okolo 5000 Kč. Cesta autobusem trvá až 36 hodin, takže si ji opravdu užijete. Letenka je sice dražší než autobus, ale v autobuse strávíte opravdu hodně času. O něco levnější variantou autobusové trasy může být cesta s přestupem ve Varšavě a Talinnu. Autobus může být výhodný pro studenty, protože mají obvykle slevu.