Doprava do Dánska

Do Dánska se lze dostat jakýmkoli běžným dopravním prostředkem za poměrně dostupné ceny. Vyplatí se využít různých akčních nabídek a slev, často tak získáte slevu i více než 50 %. Způsob dopravy závisí také na počtu lidí a plánovaných aktivitách.

Letecky do Dánska

V Dánsku je hlavním letištěm Kastrup v Kodani, kam létají pravidelné linky SAS a ČSA. Nevýhodou je poněkud vyšší cena, za zpáteční letenku často zaplatíte nad 5.000 Kč. Velkou výhodou je značná časová úspora, do Kodaně se dostanete přibližně za 2 hodiny letu, z letiště jede do centra příměstský vlak i metro.

Autobusem do Dánska

Do Dánska jezdí několik dopravců, ceny za jednosměrnou jízdenku se pohybují obvykle lehce nad 1500 Kč. Cesta trvá 15 hodin, takže se nejedná o zrovna pohodlný typ cestování. Pro jednotlivce bez nároku na slevy je však autobus jednoznačně nejlevnější.

Vlakem do Dánska

K dopravě do Dánska můžete využít i vlak, který je nesporně výrazně pohodlnější než autobus. Pokud však nevyužíváte některý typ slevy, bude nejspíš jízdenka dražší než letenka. Naopak zejména pro studenty s jízdenkami typu EuroPass, Interrail apod. může vlak vyjít dokonce i levněji než auto. Vlaky jsou čisté a pohodlné a pro delší cesty samozřejmě v lůžkové úpravě.

Autem do Dánska

Pro cesty ve více lidech je jednoznačně nejvýhodnější cesta autem. V Německu ani Dánsku neplatíte dálniční poplatky, pouze vás čekají poplatky za některé mosty či trajekt. Cesta autem se vyplatí zejména pokud plánujete cestovat i v rámci Dánska, protože místní doprava je poměrně drahá.

Trajekty do Dánska

Na určitých trasách se nevyhnete použití trajektu. Při cestě vlakem či autobusem se o trajekt stará dopravce, ale při cestě autem si raději zavčasu zamluvte lístek na trajekt. Vyhnete se tak čekání, zejména v sezóně bývá hodně plno.