Ubytování ve Finsku

Ve Finsku jsou dostupné všechny druhy ubytování – od cenově dostupných až po luxusní hotely. Zejména pro Čechy jsou zajímavá veřejná tábořiště, levné kempy a cenově dostupné pronájmy chat.

Veřejná tábořiště

Ve Finsku se nesmí volně tábořit jako například ve Švédsku či Norsku, ale i v rámci národních parků jsou k dispozici veřejná tábořiště. Obvykle zde bývá i nachystané dřevo a není problém udělat si večer táborák. S tábořením také nebývá problém v méně osídlených oblastech, i když vyloženě povoleno to obvykle není. Zachovávejte však ohleduplnost k přírodě, nic neničte a odpadky si vždy odvezte. K rybaření je potřeba rybářský lístek, ale málokde se kontroluje a ani Finové se často s povolením příliš nevzrušují.

Kempy

Kempů je poměrně dostatek, tipy zjistíte z autoatlasu i v početných turistických informacích. Celkem je k dispozici okolo 350 kempů, cena za noc se podle typu a délky ubytování pohybuje od 7 do 20 euro. Kempy jsou tradičně velmi dobře vybavené, obvykle je k dispozici kuchyně, prádelna, sprchy i sauna a často i ubytování v dobře vybavených chatkách. Vyplatí se vlastnit mezinárodní kempingovou kartu CCI nebo alespoň zakoupit finskou kartu, více informací naleznete na  Camping.fi.

Hostely a B&B

Tradičně jsou poměrně oblíbené hostely a B&B, ubytování nabízí také různé soukromé penziony a farmy. Míra pohodlí se liší, ale obecně je kvalita i čistota na vysoké úrovni. Ceny se pohybují zpravidla mezi 15 až 40 euro za osobu a noc, u B&B či farem je často snídaně v ceně. Nabídku hostelů najdete na www.booking.com.

Hotely

S hotely se setkáte především v hustěji osídlených jižních oblastech a potom ve větších městech a oblíbených turistických centrech. Cena za noc se obvykle pohybuje okolo 50 euro a více. Hotely zpravidla nabízí i vlastní sportoviště, bazén, saunu, půjčovnu kol a sněžných skútrů a řadu dalších doplňkových služeb.

Apartmány a domy k pronajmutí

Velmi populární jsou pronájmy apartmánů a chat, nejčastěji se pronajímají po týdenních cyklech. Můžete si zařídit pronájem i přes české agentury či vyzkoušet sehnat něco sami. Cena se podle místa, velikosti a vybavenosti pohybuje od několika tisíc až po první desítky tisíc, u běžných nabídek vychází okolo 400-600 Kč na osobu a noc.